Kandelo - pytania

Masz pytania? ... Odpowiadamy

1. Dlaczego do wyrobu naszych świec  wybraliśmy wosk rzepakowy?

Wosk rzepakowy jest produktem naturalnym i biodegradowalnym. Większość wosków roślinnych pochodzi spoza Europy, sojowe głównie ze Stanów Zjednoczonych, stearyna palmowa z Ameryki Południowej lub z Południowo-Wschodniej Azji. Rzepak z którego wytwarzany jest wosk do naszych świec pochodzi z upraw w państwach europejskich. Dzięki temu, że nasz surowiec pozostawia niewielki "ślad węglowy", przyczyniamy się do zmniejszenia wpływu produkcji na środowisko i zmiany klimatyczne.   

2. Jaki rodzaj knota używamy w naszych świecach?
Knot jaki stosujemy w naszych świecach jest w 100% bawełniany. Nie zawiera żadnych dodatków w postaci ołowianych drucików, czy papierowego rdzenia. Dzięki temu płomień świecy jest czysty bez dymu.

Jak wyczyścić rozlany wosk rzepakowy?

Choć wierzymy, że każdy użytkownik świec zwraca uwagę i zachowuje ostrożność podczas palenia świec, to mogą się zdarzyć przypadkowe zabrudzenia roztopionym woskiem.. Woski naturalne czyści się bardzo łatwo i nie sprawiają takich trudności jak tłusta parafina. Pozwól by wosk wystygł i delikatnie spróbuj zeskrobać go z powierzchni. Pozostałą część przecieraj ściereczką lub papierowym ręcznikiem zwilżonym w ciepłej wodzie z mydłem.

Dlaczego świeca nie wypala się w całości?

Odpowiedź: ponieważ nie powinna. Naszym celem było zaprojektowanie świec, które jak najdłużej utrzymają swój kształt podczas palenia, po to, by powstał efekt lampionu. Wypalanie tunelowe wosku jest zjawiskiem niepożądanym w świecach zalewanych w naczyniach. W przypadku naszych świec odpowiednio dobraliśmy grubość knota do średnicy, aby kontrolować tunelowe wypalanie wosku. To pozwoliło na osiągnięcie, charakterystycznego dla naszych świec, efektu lampionu

Dlaczego świece są bez zapachu?

Cały czas pracujemy nad możliwością produkcji świec z naturalnymi olejkami eterycznymi. Dbamy o jakość naszych produktów i nie chcemy stosować dominujących na rynku olejków syntetycznych. Dobór olejków eterycznych o odpowiedniej temperaturze zapłonu i gęstości wymaga wielu testów i czasu.

Dlaczego knot powinien być przycinany?
Jest to ważne, by świeca wypalała się równomiernie długi czas. Zbyt duży płomień sprawia, że świeca może się wypalić w czasie krótszym, nawet o połowę, od podanego przez nas przy każdym modelu. Przed każdym zapaleniem świecy knot powinien być przycięty do wysokości około 5 mm. Zapobiega to także jego zwijaniu się knota podczas palenia i przechylaniu na boki od centrum świecy.

Dlaczego świeca ma duży płomień i zaczyna dymić?
Najprawdopodobniej przyczyną takiego zjawiska jest nieprzycięty knot.

1. Dlaczego do wyrobu naszych świec wybraliśmy wosk rzepakowy?

2. Jaki rodzaj knota używamy w naszych świecach?

3. Jak wyczyścić rozlany wosk rzepakowy?

4. Dlaczego świeca nie wypala się w całości?

5. Dlaczego świece są bez zapachu?

6. Dlaczego knot powinien być przycinany?

7. Dlaczego świeca ma duży płomień i zaczyna dymić?

Created by

METIO

Jesionowa 9

62-090 Rokietnica

Poland

 

 

Contact:

tel: +48 602 531 232

email: office@kandelo.eu

© 2017 METIO